Bioomikud (Remix)
Viitsid ehk sisse logida?

Join the forum, it's quick and easy

Bioomikud (Remix)
Viitsid ehk sisse logida?
Bioomikud (Remix)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Logi sisse

Unustasin parooli

Latest topics
» Molekulaarne biotehnoloogia
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyNelj Veeb 20, 2014 9:07 am by SilviaIngrid

» Etoloogia?
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyTeis Nov 26, 2013 10:04 pm by SilviaIngrid

» önäuntsment!!
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyEsm Märts 11, 2013 11:40 pm by Ainar

» Füüsikaline keemia
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyTeis Veeb 12, 2013 1:12 pm by Pulgakomm

» ornitoloogia
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyTeis Jan 01, 2013 8:38 pm by Indrek

» Mõtteterad
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyKolm Dets 19, 2012 3:36 pm by hedi

» Mikrobioloogia II
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyTeis Dets 04, 2012 2:42 pm by maria255

» Süstemaatiline mükoloogia
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyTeis Nov 13, 2012 6:55 pm by Saepurulaps

» Ökoloogia rakendused
Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 EmptyPüh Nov 11, 2012 2:36 pm by b05570

Gallery


Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty
Mai 2024
EsmTeisKolmNeljReedeLaupPüh
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Niisiis, (ilu)kirjandusest..

+13
Kaarel
Krike
jyrgen
Pätu
Allar
Dan
Ainar
jannu014
hedi
Tegelane
KaarelK
Belfrost
Kotkas
17 posters

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  Belfrost Püh Okt 05, 2008 6:34 pm

Kotkas kirjutas:Mu ema soovitas seda mulle paar nädalat tagasi.

Ja sa ei hakanudki norima, et kas ma olen sellise raamatu kirjutanud? Very Happy
Belfrost
Belfrost
Tähtis, tubli ja triibuline

Postituste arv : 226
Age : 34
Asukoht : Viljandi/Tartu
Registration date : 08/09/2008

https://utbioomikud.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  martin Püh Okt 05, 2008 7:38 pm

Minu poolt vahest selline igav vastus, aga minu jaoks on kaks teost, mida võin korduvalt lugeda ilma, et nad end kunagi ammendaksid:
Hesse "Klaaspärlimäng" ja Ha¹ek "Vahva sõdur ©veiki juhtumised..."
martin
martin
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 21
Age : 37
Registration date : 09/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  triin Püh Okt 05, 2008 9:23 pm

Tore on näha, et "Tõde ja õigus" paljudele südamelähedane on...Minu arust üks parimaid teoseid eestlusest ja eestlastest. Mulle üldse läheb selline "Eesti asi" väga peale (süüdi on vist minus pesitsev pisike patriootlikkuse pisik Smile ). Seepärast on mul ka eriline sümpaatia J. Krossi teoste vastu ja üleüldse Eesti ajalugu puudutavate raamatute vastu, nt V. Uibopeo "Keegi ei kuule meid" (räägib iseseisvuse kaotusest 40-ndate alguses)...Lemmikkirjanikuks hetkel on kindlasti Coelho, eriti meeldivad tema "Zahir" ja "Veronika otsustab surra". Minu öökapiraamatuteks jäävad aga kindlasti J. Gaarderi "Apelsinitüdruk" ja F. McCourti "Angela tuhk"...Loomulikult peitub minus alatiseks pisike laps, nii et ma ei saa üle ega ümber Tove Janssoni "Muumitrollist" ega Lindgreni "Bullerby lastest"...Neid loeks ikka ja jälle. Noh, ja mis siin salata, "Harry Potter" oma täies hiilguses meeldib mulle ka Very Happy
triin
triin
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 7
Age : 35
Asukoht : Hiiumaa/Tartu
Registration date : 05/10/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  Pätu Püh Okt 05, 2008 9:44 pm

Veel üks suurepärane eestluseteemaline raamat on "Ristideta hauad" (Arved Viirlaid). Mõlemad, nii esimene kui ka teine osa. Tõeliselt suurepärane raamat, mis väga hästi toob välja inimeste emotsioonid ja tmõtted. Soovitan.
Pätu
Pätu
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 99
Age : 34
Asukoht : Tallinn/Tartu
Registration date : 09/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  paula Teis Jan 06, 2009 10:19 pm

Veel häid raamatuid:
R.Brautigan "Arbuusisuhkrus" - parajalt sürr ja rahulik raamat, kus kõik tegevus toimub arbuusisuhkrus. Veidi filosoofiline.
H.Hesse "Siddhartha" - kunagi hakkasin lugema, kui jäi pooleli. natuke aega tagasi võtsin uuesti kätte ning avastasin sealt palju elutarkust.
D.Coupland "X-generatsioon" - kuidas 3 inimest otsustavad jätta muu ning minna kõrbesse elama. Hea atmosfääriga.
Keda tõmbab veidi idamaine filosoofia, siis hinge soojendav raamat on Osho "Armastus.Vabadus.Üksindus."
Kui kedagi veel filosoofilised jutustused tõmbavad, siis võib julgelt soovitada veel põnevat Smile

Luuletajatest on lemmikud Alliksaar ja Kaplinski, G.Godin¹ (mitte väga tuntud. kas keegi äkki on lugenud?)
paula
paula
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 18
Age : 36
Asukoht : Tartu/Tallinn
Registration date : 10/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  Eda Kolm Jan 07, 2009 12:10 am

hõm, siin on häid soovitusi, kuigi seda aega hetkel küll ei leia, et midagi uut lugema hakata, niigi paar raamatut seisavad ja ootavad, mil nende lainele jälle aega minna on ja keemia/mate-tarkused tahaplaanile lükata Razz

Paulale- Too Osho raamat valmistas aga mulle veidi pettumust, oli ju teine (ja siiani on) nii kõrgelt ülistatud, ootasin nagu miskit "uut" Embarassed - aga peamiselt ikka needsamused suuremad ja väiksemad vaimu ja keha hädad, mis meie kõrisid, kas siis teadlikult või alateadlikult, poovad ja, pole midagi teha- nendega me vaeva peamegi nägema. Raamat oli aga liiga kordav, mis on mõnes mõttes ka mõistetav, kuna (kui ma õigesti mäletan) on tema raamatute puhul tegemist Õpetaja kõnede hilisema üleskirjutusega. Kuid ka näiteks G Aarma raamatud sama vitsaga löödud: liigselt sõnadest vohavad ja sesamune zen-ilik "vähem on rohkem" seal suurt reaalselt ei väljendu. Üldmuljes ja ideoloogia edasiandmisel aga väärt kindlasti lugemist.
Aga mida head veel, Paula, soovitad? Hesse on mul aga lugemist juba ootamas Very Happy
Eda
Eda
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 25
Age : 35
Registration date : 14/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  paula Kolm Jan 07, 2009 5:50 pm

hehe, jah, eks ta ole veidi kordav, kuid üks mu sõber, kes sellealaseid asju on rohkem lugenud ütles, et need kõik idamaade filosoofid põhimõtteliselt räägivadki ühte sama juttu... huvitav lugeda on siiski, kuidagi toidab hinge...
ma ise plaanin lähajal veel lugeda mõnda E.Tolle teost. ta pidi huvitavalt ühendma budismi ja kristluse. keegi vist mainis ka teda allpool juba.
lisaks ootab kapil jõuludeks saadud D.Kareva "Deka", mida ka aeg-ajalt lehitsen.
paula
paula
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 18
Age : 36
Asukoht : Tartu/Tallinn
Registration date : 10/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  Ainar Kolm Jan 07, 2009 8:34 pm

kuule ära ära end väga nendest sisse lase tõmmata, hakkad veel usklikuks. Ürita siis kaasbiudele seletada, et maailm on 4k aastat vana.
Ainar
Ainar
EiRebane

Postituste arv : 240
Age : 35
Registration date : 18/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  paula Laup Jan 10, 2009 12:25 pm

ega siis ei pea kohe usklik olema kui huvitavaid mõtteid loed. nendel pole midagi pistmist sellega, millal või kuidas maailm tekkis.
silmaringi laiendamine on ikka hea asi, et me asjadele ainult ühest vaatepunktist ei läheneks.
paula
paula
Bioloogia Tudeng

Postituste arv : 18
Age : 36
Asukoht : Tartu/Tallinn
Registration date : 10/09/2008

Tagasi üles Go down

Niisiis, (ilu)kirjandusest.. - Page 2 Empty Re: Niisiis, (ilu)kirjandusest..

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele